Jak powstaje obraz „na żywo”? Można się o tym przekonać w Sandomierzu

Data publikacji: 16.10.2020 19:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
16.10.2020. Sandomierz. Sesja autorska  łódzkiego artysty Dominika Woźniaka

16.10.2020. Sandomierz. Sesja autorska łódzkiego artysty Dominika Woźniaka
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Łódzki artysta Dominik Woźniak rozpoczął w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu sesję autorską otwartą dla zainteresowanych, o tym jak wygląda proces twórczy. Sesja odbywa się przy zachowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego z powodu epidemii koronawirusa, czyli w maseczkach i określoną ilością osób, które jednorazowo mogą wejść do galerii.

Dominik Woźniak powiedział naszej reporterce, że w ten sposób chciał włączyć do swojej pracy ludzi i przybliżyć im kuluary tego, jak tworzy artysta. Poza tym, jego zdaniem, uczestnicząc w takich wydarzeniach lepiej można zrozumieć istotę sztuki. Dominik Woźniak jest otwarty na pytania i rozmowy z osobami odwiedzającymi galerię.

Sesja wygląda w ten sposób, że na ścianie znajduje się płyta o wymiarach: 2,80 na 4 metry, na której artysta maluje suchą pastelą i węglem. Praca na razie jest wstępnym szkicem, są na niej monolityczne postaci ludzkie w tym także dzieci. Artysta nie chce na razie zdradzać tytułu dzieła, ani tego jaki będzie efekt końcowy. Stwierdził jedynie, że na pewno będzie rozmaicie i kolorowo.

Obecnie w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu można oglądać wystawę malarstwa  Dominika Woźniaka, stąd pomysł na sesję autorską właśnie w tym miejscu. Proces twórczy łódzkiego artysty można będzie śledzić także w sobotę od godziny 12.00 do 17.00 oraz w niedzielę o tej samej porze.

Reklama