Jak prawidłowo myć głowę?

Data publikacji: 10.05.2021 14:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak często należy myć głowę, jak to robić prawidłowo i jakie mogą być konsekwencje nieprawidłowego mycia włosów? O tym w „Czasie dla zdrowia” mówił trycholog Bartosz Kiec z gabinetu trychologicznego Anagen w Kielcach.

Jak podkreślił nasz rozmówca, włosy powinniśmy myć tak często, jak one tego wymagają. Mitem jest, że częste mycie włosów powoduje ich szybsze przetłuszczanie.

Bartosz Kiec radzi, by głowę myć dwukrotnie, czyli szampon powinniśmy spienić dwa razy. To powinno zapewnić prawidłowe oczyszczenie skóry z potu, czy z zanieczyszczeń środowiskowych.

Natomiast nieprawidłowe mycie głowy może skutkować pojawieniem się różnych problemów na naszej skórze. Rzadkie mycie głowy może wywoływać świąd skóry, mogą pojawiać się na niej stany zapalne, a w konsekwencji mogą się rozwinąć zmiany także łupieżowe. Ponadto może powodować nadmierną aktywność naszej prawidłowej mikroflory skórnej. Prawidłowe i regularne mycie włosów spowoduje, że nie dojdzie do zrogowacenia naskórka na głowie, dodał Bartosz Kiec.

Część pierwsza:

Część druga:

Tagi do tego wpisu
Reklama