Jak się zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości? Studenci politechniki wśród najlepszych

Data publikacji: 03.07.2020 17:09
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu od lewej: Paulina Mróz, Maciej Wąs i Aleksandra Gąsior z Politechniki Świętokrzyskiej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Mróz, Maciej Wąs i Aleksandra Gąsior z Politechniki Świętokrzyskiej
Fot. Milosz Pindur / Politechnika Świętokrzyska

Troje studentów Politechniki Świętokrzyskiej znalazło się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego „Score Hunter”.

Jak mówi doktor Tomasz Banasik z Katedry Ekonomii i Finansów, konkurs to w zasadzie seria zadań rozwiązywanych na platformie internetowej.

-W ramach programu, który nazywa się „Nowoczesne zarządzanie biznesem”, od 2014 roku współpracujemy ze Związkiem Banków Polskich. W 2016 roku Biuro Informacji Kredytowej, które jest instytucją zależną od ZBP utworzyło portal, gdzie studenci zdobywają wiedzę przechodząc misje i wyzwania - tłumaczy doktor Tomasz Banasik.

Sam konkurs przypomina grę. Studenci muszą wykazać się wiedzą między innymi o budowaniu historii kredytowej, jak się zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości, co zrobić, kiedy do takiej kradzieży doszło.

Laureatami konkursu zostali Paulina Mróz, Maciej Wąs i Aleksandra Gąsior. Doktor Tomasz Banasik podkreśla, że sukces jest duży, bowiem konkurencja w tym roku była ogromna. Najlepsi studenci otrzymali smartwatche.

- Ja cały czas podkreślam, że nagrody to sprawa drugorzędna, najważniejsza jest wiedza, którą można zdobyć. W tym roku liczba uczestników była rekordowa, w konkursie wzięło udział ponad 12,6 tys. osób ze 100 uczelni - mówi doktor Tomasz Banasik.

Najlepsza wśród żaków z Politechniki Świętokrzyskiej była Paulina Mróz, która zajęła drugie miejsce.

Reklama