Jak uczyć zdalnie? Nauczyciele się szkolą

Data publikacji: 25.09.2020 13:39
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Kielce. 02.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyscy nauczyciele doskonalą swoje umiejętności dotyczące zdalnego nauczania. Obecnie jest ono sporadyczne, ale część szkół z powodu koronawirusa na jakiś czas musiała wrócić do pracy na odległość.

Szkolenia opisujące aplikacje, które pomogą prowadzić atrakcyjne lekcje organizuje Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Barbara Dziedzic, dyrektor placówki informuje, że kursy rozpoczęły się na początku września.

- Od 9 września zaczęły się kursy dla liderów – mówi Barbara Dziedzic. Założenie jest takie, że liderzy będą pomagać nauczycielom ze swoich szkół.

W najbliższych dniach kursy dla nauczycieli zaczyna też Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jacek Wołowiec, dyrektor placówki mówi, że projekt „Zdalny nauczyciel” skierowany jest dla osób wykładających matematykę, fizykę, chemię i geografię.

- Chcemy zwrócić uwagę nauczycieli na to, jak tworzyć scenariusze zdalnych lekcji, ale też jak oceniać uczniów biorących udział w zdalnym nauczaniu – wyjaśnia Jacek Wołowiec.

Nauczyciele poznają też narzędzia, czyli aplikacje, które pomogą im w prowadzeniu ciekawych zajęć. Szkolenia zaczynają się w najbliższych dniach. Grupy do zajęć stacjonarnych będą maksymalnie 14 osobowe, w przypadku dużej liczby chętnych, kursy będą powtarzane.

Reklama