Jak zdobyć pieniądze na wymianę młodzieży?

Data publikacji: 02.07.2020 13:05
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty

Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty
12.07.2019 / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Jak przygotować wniosek dotyczący wymiany młodzieży, na jakie dofinansowanie można liczyć w ramach różnych programów unijnych - odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać w Regionalnym Punkcie Informacyjnym, który rozpoczął działanie przy Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty. Urząd prowadzi go we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

Katarzyna Nowacka, wicekurator oświaty mówi, że po pomoc mogą zwracać się zarówno szkoły, jak i samorządy, ale też uczelnie wyższe.

- Punkt będzie działał we wtorki, a jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat programów unijnych - tłumaczy Katarzyna Nowacka.

Chodzi między innymi o programy: Erasmus + oraz Wiedza, Edukacja, Rozwój. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, z którą współpracuje kuratorium od 25 lat pomaga placówkom oświatowym w zdobywaniu unijnych funduszy. Była też koordynatorem wielu projektów, przyznano jej m.in. funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020.

Katarzyna Nowacka mówi, że kuratorium chce, by po dofinansowanie unijne częściej i skuteczniej sięgały wiejskie szkoły. Punkt informacyjny ma w tym pomóc.

- Chcemy docierać do wszystkich środowisk edukacyjnych, zwłaszcza tych w małych miejscowościach, gdzie te programy nie były jeszcze realizowane - tłumaczy wicekurator.

Z powodu pandemii koronawirusa wymiana młodzieżowa między krajami jest wstrzymana, ale prawdopodobnie już w przyszłym roku szkolnym znów będzie możliwa.

Reklama