Jakie są najpopularniejsze prezenty na komunię?

Data publikacji: 09.05.2021 09:48
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.05.2021. Kielce. Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą

09.05.2021. Kielce. Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Hulajnogi wciąż są jednym z najpopularniejszych prezentów, kupowanym dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Wybór w sklepach jest bardzo duży.

Jak mówi Karol Poszalski ze sklepu GO Sport Kielce, cena hulajnóg zaczyna się już od 400 zł. Sprzedawca poleca zwłaszcza te, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i są w stanie zapewnić użytkownikom całkowite bezpieczeństwo.

- Bardzo dobrze sprzedają się tzw. hulajnogi agresywne do jazdy parkowej. Wytrzymują one znacznie większe obciążenia. Można na nich skakać, jeździć na slajdach, bawić się w przygodę skejtową. Są nieskładane, posiadają małe koła, wykonane z aluminium. Mogą znosić zdecydowanie większe przeciążania. Kierownice i stery są sztywne, po to, aby zapewnić użytkownikom całkowite bezpieczeństwo - wyjaśnia.

Drugą grupę hulajnóg stanowią hulajnogi do jazdy po ścieżkach rowerowych. Posiadają znacznie większe koła, część z nich jest wyposażona w hamulce, a niektóre nawet w hamulce tarczowe. Dużo droższe są hulajnogi elektryczne. Można na nich pokonywać odcinki do 25 km na jednym ładowaniu. Kosztują od 1 tys. zł wzwyż.

Innym prezentem, który nie wyszedł z mody i w dalszym ciągu jest kupowany dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej jest rower. Możemy go kupić już w cenie 1,2 tys. - 1,7 tys. zł. Karol Poszalski radzi, aby kupować rowery wygodne i bezpieczne, dopasowane do wzrostu dziecka.

- Apeluję do rodziców, aby nie kupowali rowerów za dużych. Rower ma się dziecku podobać, zależy im na tym, aby był dobrze wyposażony, często zwracają uwagę, czy rower posiada np. hamulce tarczowe - mówi.

Chętnie kupowanymi prezentami są również laptopy, smartwatche, gry komputerowe i biżuteria oraz Biblia.

Prezenty nie powinny przysłonić wymiaru duchowego uroczystości, jaką jest Pierwsza Komunia Święta - uważa ks. Mirosław Cisowski, rzecznik kurii diecezjalnej w Kielcach. Podkreśla, że w obecnej sytuacji pandemii dużym wyzwaniem dla kapłanów jest odpowiednie przygotowanie dzieci do sakramentu.

- W dzisiejszych czasach te dzieci bardzo mało przychodzą i uczestniczą w życiu Kościoła, w życiu parafialnym i w praktykach religijnych. Stąd zadanie dla księży, w jaki sposób je przygotować, aby mogły uczestniczyć w tej uroczystości. Aby przyjęły Komunię Świętą w sposób godny i świadomy i żeby wiedziały, co jest istotą tego wydarzenia - podkreśla.

Terminy tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej w diecezjach kieleckiej i sandomierskiej, zgodnie z zaleceniem biskupów, mają być uzgadniane przez każdego z proboszczów danej parafii z rodzicami dzieci, które przygotowują się do tego sakramentu.

Reklama