Janusz Gajos i Jan Komasa otrzymali „Kamienie Optymizmu”

Data publikacji: 26.06.2021 22:14
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.06.2021. Sandomierz. Gala wręczenia nagród Festiwalu Filmów Spotkań Niezwykłych. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza, Katarzyna Kubacka-Seweryn - dyrektor artystyczny festiwalu oraz Janusz Gajos

26.06.2021. Sandomierz. Gala wręczenia nagród Festiwalu Filmów Spotkań Niezwykłych. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza, Katarzyna Kubacka-Seweryn - dyrektor artystyczny festiwalu oraz Janusz Gajos
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Janusz Gajos i Jan Komasa bohaterami drugiego dnia 18. Festiwalu Filmów Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu.

Zasłużony aktor podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim otrzymał nagrodę specjalną Kamień Optymizmu, natomiast reżysera m.in. obrazu „Boże Ciało” uhonorowano Koroną Sandomierską.

Jak podkreśla Katarzyna Kubacka-Seweryn, organizator festiwalu - obydwaj artyści to twórcy niezwykli.

- Po obejrzeniu „Bożego Ciała” nie miałam żadnych wątpliwości, że Jan Komasa jest twórcą, który mówi o ważnych problemach z ogromną wrażliwością na człowieka. O kunszcie i mistrzostwie Janusza Gajosa można by mówić bardzo długo. Jego postawa, jego wybitny talent i różnorodność, jakie reprezentuje w swojej twórczości wydają mi się absolutnie najważniejsze - dodaje.

Janusz Gajos przyjmując „Kamień Optymizmu” nie krył wzruszenia. Aktor podziękował organizatorom festiwalu za tak wyjątkowe wyróżnienie.

- Kamień optymizmu się przyda, szczególnie ludziom w takim wieku jak ja, ponieważ od czasu do czasu dopada nas coś w rodzaju chandry – żartował aktor.

W uroczystej gali na zamku wziął udział między innymi burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, który zaznaczył, że festiwal już od 18 lat promuje walory i atrakcje turystyczne miasta.

- To wspaniała okazja obcowania z aktorami, środowiskiem filmowym. To wydarzenie daje możliwość poznania tych ludzi, których na co dzień znamy tylko i wyłącznie ze złotego lub srebrnego ekranu - zaznacza.

Zwieńczeniem drugiego dnia festiwali był recital Natalii Sikory i Pawła Stankiewicza „Ostrożnie, to moje serce”.

26.06.2021. Sandomierz. Gala wręczenia nagród Festiwalu Filmów Spotkań NiezwykłychFot. Michał Kita / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama