Jarosław Rusiecki: to była kompromitacja Platformy Obywatelskiej

Data publikacji: 28.05.2021 09:43
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Rusiecki - senator PiS

Jarosław Rusiecki - senator PiS
Kielce. 11.03.2019 / Fot. Radio Kielce

- To, z czym mieliśmy wczoraj do czynienia ma charakter cyrku, stworzonego przez Platformę Obywatelską. To kompromitacja - mówił na antenie Radia Kielce senator Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości.

W ten sposób skomentował opóźnianie głosowania i przebieg posiedzenia Senatu w sprawie Funduszu Odbudowy.

- Przypomnę, że wczorajszy dzień był kolejnym dniem 24. posiedzenia senatu, które rozpoczęło się 12 maja. Od ponad 3 tygodni, marszałek Grodzki i większość senacka tak organizowały pracę, aby zwlekać z podjęciem decyzji o ratyfikacji - mówił.

Senator Jarosław Rusiecki podkreślił, że Polska jako ostatni kraj ratyfikowała dokument.

- Wczoraj, przed odrzuceniem poprawek i preambuły przygotowanej przez Platformę Obywatelską, zanim polski Senat ratyfikował ustawę o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej, dokonała tego Austria. Jesteśmy więc ostatnim, 27. krajem, którym ratyfikował ten dokument. To niestety w złym świetle stawia całą klasę polityczną w Polsce. W złym świetle stawia to też samą pozycję Senatu - podkreślił.

Jak informowaliśmy, wczoraj Senat przyjął ustawę ratyfikacyjną w sprawie zwiększenia zasobów własnych Unii Europejskiej. Większości nie uzyskał wniosek o dodanie do dokumentu preambuły.

Oznacza to, że ustawa niezbędna do uruchomienia funduszy europejskich na lata 2021-27 trafi na biurko prezydenta.

Reklama