„Jawor u źródeł kultury”. Wielkie święto folkloru w Tokarni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 20.06.2021 19:27 / Data aktualizacji: 20.06.2021 20:34
Autor: Iwona Murawska , Jarosław Kubalski , Piotr Kwaśniewski / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tokarnia. „Jawor u źródeł kultury” - koncert zespołu Golec uOrkiestra (20.06.2021)

Tokarnia. „Jawor u źródeł kultury” - koncert zespołu Golec uOrkiestra (20.06.2021)
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mnóstwo muzyki, wspaniała zabawa, pyszne świętokrzyskie potrawy, wyjątkowe rękodzieło i wystawa, a na zakończenie koncert zespołu Golec uOrkiestra. Organizowane przez Radio Kielce i Muzeum Wsi Kieleckiej konkursy „Jawor u źródeł kultury” oraz „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” to wyjątkowe wydarzenia, które przyciągnęły do Tokarni tysiące osób.

Gwiazdą wieczoru był zespół Golec uOrkiestra. Jak przyznał jeden z braci, Łukasz, w skansenie w Tokarni są po raz pierwszy i to właśnie w tym miejscu otworzyli swój tegoroczny sezon na koncerty w plenerze. - To piękne miejsce, dlatego cieszymy się, że możemy tu zagrać. Dużo dobrego słyszeliśmy o konkursie ludowym Radia Kielce i dlatego postanowiliśmy, że przyjedziemy - dodał Łukasz Golec.

W Parku Etnograficznym w Tokarni ogłoszono zwycięzców tegorocznego konkursu „Jawor u źródeł kultury” organizowanego przez Radio Kielce. W tym roku nagrody przyznaliśmy w pięciu kategoriach.

11. galę konkursu „Jawor - u źródeł kultury” w tym roku połączono z 20. Regionalnym Konkursem „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”.

„Jawor - u źródeł kultury” zainaugurowała msza święta w kościele z Rogowa. Po nabożeństwie sprzed kościoła wyruszył korowód, który poprowadził Zespół Ludowy „Skorkowianki” ze Skorkowa.

Wspólna impreza Muzeum Wsi Kieleckiej i Radia Kielce przyciągnęła do skansenu kilka tysięcy osób.

„Przenikanie przestrzeni” to tytuł wystawy prac dr Lucyny Gozdek, której wernisaż odbył się w plebanii z Goźlic na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni.

Reklama