Jeden z ostrowieckich punktów szczepień zamknięty

Data publikacji: 05.08.2021 15:37
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.05.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Punkt szczepień powszechnych

04.05.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Punkt szczepień powszechnych
Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Działalność punktu szczepień, zlokalizowanego w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej, została zawieszona. Jak informowaliśmy, w ostatnich tygodniach niewiele osób było zainteresowanych przyjęciem zastrzyku w tym miejscu.

Jak informuje dr Adam Karolik, pełniący obowiązki dyrektora ostrowieckiej lecznicy, utrzymywanie tego punktu w gotowości byłoby niegospodarne.

- W większość dni nie zgłasza się nikt do rejestracji. Pojedyncze dni to 4-7 osób. Utrzymywanie tego punktu, to mobilizacja personelu, którego nam brakuje w szpitalu do obsługi pacjentów. Jest to lekarz, co najmniej dwie pielęgniarki – informuje dyrektor.

Jak dodaje, w dowolnym momencie, gdy nastąpi zapotrzebowanie na szczepionki, punkt może zostać ponownie uruchomiony. Wierzy w to, że gdy nadejdzie czwarta fala pandemii, mieszkańcy powiatu znów zaczną się szczepić.

– Tych pacjentów, którzy byli zarejestrowani w CKU przekierowujemy do punktu szczepień w szpitalu. Tam łatwiej nam gospodarować kadrą – mówi Adam Karolik.

Oba punkty szczepień w CKU i w szpitalu dotychczas wyszczepiły 23 tys. osób. W samym CKU było to 7,5 tys. Nowością jest plenerowy punkt szczepień, który działa tylko w dni targowe na targowisku. Do tej pory zaszczepiono w nim ok 480 osób.

Reklama