Jedna z głównych dróg w Kazimierzy wyremontowana

Data publikacji: 03.10.2020 12:34
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.10.2020. Kazimierza Wielka. Ulica Kolejowa

03.10.2020. Kazimierza Wielka. Ulica Kolejowa
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Po latach wyczekiwania przez mieszkańców Kazimierzy Wielkiej i okolicznych miejscowości wreszcie udało się wyremontować ulicę Kolejową - jedną z głównych dróg w mieście. Jest ona częścią drogi wojewódzkiej nr 768 relacji Jędrzejów - Brzesko i była w bardzo złym stanie technicznym.

Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, przypomina, że kluczowym elementem inwestycji było odwodnienie drogi.

- Dzięki opracowanym wspólnie z władzami gminy projekcie przebudowy ulicy udało się wyeliminować problemy gromadzenia się wód opadowych na jezdni. Wybudowano także nowe odcinki kanału burzowego, ale przede wszystkim wzmocniono konstrukcję drogi - zaznacza.

Poseł Zjednoczonej Prawicy Mariusz Gosek podkreślił, że to bardzo ważna inwestycja, która docelowo będzie służyć mieszkańcom Kazimierzy Wielkiej. Przyczyni się również do poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy użytkowników drogi.

- Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zawsze rekomenduje te drogi, które mają największe znaczenie choćby pod kątem poprawy bezpieczeństwa. Tak było też w tym przypadku - zaznacza parlamentarzysta.   

Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł. Projekt za 50 tys. zł sfinansował samorząd Kazimierzy Wielkiej.

03.10.2020. Kazimierza Wielka. Ulica KolejowaFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama