Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Suchedniowie zostanie przebudowane. Rozpoczęły się prace

Data publikacji: 24.11.2020 10:28
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przez najbliższe pół roku kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w Suchedniowie. Rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Kieleckiej i Zagórskiej.

Skrzyżowanie przy zjeździe z ekspresowej siódemki, to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Suchedniowie. Dochodzi tam do wypadków i kolizji, a ruch jest duży, bo w pobliżu znajduje się supermarket, a także wyjazd z miasta.

Rozwiązaniem ma być rondo. Dziś rozpocznie się demontaż wysepek na ulicy Kieleckiej, czyli na starej drodze krajowej numer 7. Dzięki temu będzie ułatwiony przejazd ulicami Słowackiego i Powstańców. Później drogowcy zamkną zjazd z drogi ekspresowej S-7 na węźle Suchedniów- informuje burmistrz Cezary Błach.

- Nie będzie możliwości włączenia się do ruchu na drodze S7 z Suchedniowa, kierowcy będą musieli korzystać z węzłów w Skarżysku i Zaleziance - dodaje.

Inwestycja będzie kosztowała około dwóch milionów złotych, pieniądze pochodzą w połowie z Funduszu Dróg Samorządowych, a w połowie z budżetu województwa świętokrzyskiego.

Rondo ma być gotowe w czerwcu 2021 roku.

Reklama