Jednodawkowe szczepionki czekają w Targach Kielce

Data publikacji: 19.06.2021 09:25
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Zdrowie
19.06.2021. Kielce. Punkt szczepień drive-thru w Targach Kielce

19.06.2021. Kielce. Punkt szczepień drive-thru w Targach Kielce
Fot. Paulina Michta / Radio Kielce

Jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19 można w sobotę i niedzielę przyjąć w punkcie drive-thru, który znajduje się na terenie Targów Kielce. Są jeszcze wolne miejsca.

Weekendową akcję szczepień bez wysiadania z samochodu po raz kolejny zorganizował Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy lecznicy mówi, że wolnych terminów nie brakuje.

- W ten weekend dysponujemy jednodawkowymi szczepionkami firmy Johnson&Johnson. Jest dużo wolnych miejsc, dlatego zapraszamy nie tylko osoby, które dokonały rejestracji poprzez infolinię lub Internet. Można do nas przyjechać i zapisać się na miejscu - dodaje.

Proces szczepienia odbywa się zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Jeśli ktoś przyjedzie samochodem, nie musi z niego wysiadać. Najpierw odbywa się standardowa kwalifikacja, natomiast po iniekcji, trzeba odczekać kilkanaście minut. Do tego przeznaczony jest parking, znajdujący się tuż obok punktu - wyjaśnia Anna Mazur-Kałuża.

Mieszkańcy Kielc zgodnie przyznają, że do dzisiejszego zaszczepienia, zachęciła ich jednodawkowa szczepionka oraz wygodny sposób jej podania.

- Przyjechaliśmy z rodziną, ponieważ chcieliśmy skorzystać ze szczepienia jednodawkowego. Bez wątpienia zaletą jest to, że nie musimy wysiadać z samochodu. Przyznaję, że zależy nam na czasie, ponieważ planujemy wakacje za granicą - mówiła jedna z naszych rozmówczyń.

- Szybko, sprawnie, jedna dawka i to najważniejsze. Warto się szczepić, ponieważ szybciej wrócimy do normalności oraz zadbamy o zdrowie swoje i rodziny - dodał jeden z oczekujących na szczepienie mężczyzn.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę ze szczepień w Targach Kielce można korzystać od 8.00 do 16.00. Wjazd do punktu odbywa się bramą nr 6, od ulicy Kongresowej.

W poprzedni weekend, szczepionkę przyjęło tam 1,2 tys. osób.

19.06.2021. Kielce. Punkt szczepień drive-thru w Targach KielceFot. Paulina Michta / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama