Jednogłośne absolutorium dla burmistrz Zawichostu

Data publikacji: 25.06.2020 17:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katarzyna Kondziołka - burmistrz Zawichostu

Katarzyna Kondziołka - burmistrz Zawichostu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jednogłośne absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok otrzymała dzisiaj od Rady Miasta burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka.

W rozmowie z Radiem Kielce powiedziała, że mimo skromnego budżetu udało się wiele zrobić. Gmina skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne. W 2019 roku ta kwota wyniosła 1,5 mln zł. Dzięki temu przede wszystkim poprawił się stan dróg. Wyremontowano i przebudowano w sumie 3 km dróg gminnych. Wartość inwestycji drogowych wyniosła prawie 900 tys. zł, 62 procent dofinansowania stanowiły pieniądze z budżetu państwa. To dużo, gdyż jak zaznacza burmistrz, w 2018 roku remontami objęto tylko 600 metrów tras na terenie gminy za kwotę 236 tys. zł.

Wśród innych inwestycji ważnych dla mieszkańców wykonano także przebudowę i docieplenie dachów na budynkach komunalnych oraz budowę windy przy ośrodku zdrowia w Zawichoście.

Burmistrz Katarzyna Kondziołka podkreśliła, że praca na rzecz rozwoju gminy jest możliwa dzięki dobrej współpracy z radnymi, którzy są ponad podziałami, a także z sołtysami i pracownikami urzędu. Wszystkim za to podziękowała.

Reklama