Jędrzejów powita „kadrówkowiczów”

Data publikacji: 09.08.2020 07:30
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.08.2020. Wodzisław. 55. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

08.08.2020. Wodzisław. 55. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uczestnicy 55. Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej wyruszą dziś z Wodzisławia do Jędrzejowa. Czwartego dnia marszu do przejścia będą mieli 20 km.

„Kadrówkowicze” zanim wyjdą na trasę wezmą udział w nabożeństwie w miejscowym kościele. Podczas mszy wręczone zostaną statuetki „Skrzydło Niepodległości”. Te specjalne nagrody przyznawane są instytucjom i ludziom wspierającym swoimi działaniami marsz.

- Statuetki otrzymają 80-letni Jan Mencel, jeden z najstarszych uczestników „kadrówki” oraz Dominik Łukasik wójt, Wodzisławia - poinformował Dionizy Krawczyński, komendant marszu. „Kadrówkowicze” z różnych stron Polski, którzy w tym roku nie mogli uczestniczyć w marszu prosili, aby pozdrowić Wodzisław, gdzie zawsze z sentymentem wracają - dodał Dionizy Krawczyński.

Około godz. 9.00 z Wodzisławia planowany jest wymarsz na trasę. Na godz. 12.00 delegacja „kadrówki” powinna dotrzeć do Jędrzejowa, gdzie w Klasztorze Ojców Cystersów odbędzie się uroczysta msza święta.

O godz. 13.30  rozpoczną się uroczystości na jędrzejowskim rynku przed Muzeum im. Przypkowskich. W 1914 i 1915 roku dom państwa Przypkowskich był kwaterą Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego sztabu.

Na godz. 14.00  planowane jest przybycie grup marszowych do Zespół Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego, czyli miejsca zakwaterowania w Jędrzejowie.

Reklama