Jędrzejowska strefa inwestycyjna w całości zapełniona

Data publikacji: 02.08.2021 15:15
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa

Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ostatnie działki w strefie inwestycyjnej „Jędrzejów Południe” znalazły nabywców. To oznacza powstanie nowych miejsc pracy i duże wpływy do budżetu miasta.

Jak informuje Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa, w ostatnim przetargu na sprzedaż wystawionych było pięć działek o łącznej powierzchni 3,8 ha.

- Wszystkie działki znalazły nabywców, w sumie z tego tytułu gmina zainkasuje ponad 1,2 mln zł. Dla nas podstawową korzyścią ze sprzedaży terenów są miejsca pracy. Ponadto w perspektywie lat dochodem dla gminy będą wpływy z tytułu podatków: PIT oraz podatku od nieruchomości - wyjaśnia.

Marcin Piszczek dodaje, że obecnie przedsiębiorstwa zlokalizowane w strefie inwestycyjnej „Jędrzejów Południe” zapewniają około tysiąca miejsc pracy.

- Trzeba pamiętać, że 11 lat temu kiedy strefa rozpoczynała swoją działalność, ten teren stał zupełnie pusty. Jeden zakład pracy na tym terenie pozostawał w upadłości i nie generował miejsc pracy. Dzisiaj mamy tam już siedem funkcjonujących podmiotów. Niektóre z nich budują kolejne hale produkcyjne dla kilkuset osób, inne od podstaw budują swoje siedziby - dodaje.

Burmistrz Jędrzejowa podkreśla, że miasto staje się coraz atrakcyjniejszym terenem dla inwestorów. Jak zaznacza, miasto ma kolejne 20 hektarów gotowych do uzbrojenia, którymi interesują się przedsiębiorcy zainteresowani lokowaniem swojego biznesu w Jędrzejowie.

Reklama