Jędrzejowskie centrum pasażera z poślizgiem

Data publikacji: 10.05.2021 22:01
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa

Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Dworzec autobusowy w Jędrzejowie później niż zakładano. Inwestycja miała zostać oddana do użytku z początkiem czerwca, jednak tak się nie stanie. Wykonawca zwrócił się do gminy o przesunięcie terminu oddania obiektu.

Jednak jak informuje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa opóźnienie jest niewielkie, a prace przy dworcu są prawie na ukończeniu.

- Zaangażowanie w pracach jest znaczne. Do uregulowania zostały niewielkie zadania, między innymi pomalowanie konstrukcji betonowych, na których znajduje się zadaszenie nad peronami. Wykonawca zwrócił się do nas z prośbą o wydłużenie terminu realizacji ze względu na COVID-19. To wydłużenie byłoby niewielkie, do końca czerwca - nadmienia włodarz.

Ponadto, w ramach prac zostaną jeszcze zamontowane elementy małej architektury, tablice informacyjne, a także zegar słoneczny, który będzie nawiązywał do historii miasta.

- Przygotowujemy się także do podjęcia uchwał, dzięki którym przewoźnicy byliby zwolnieni z opłat za korzystanie z dworca, przynajmniej przez ten początkowy okres, aby zbudować dobry wizerunek dworca, by linie międzymiastowe, międzywojewódzkie czy międzynarodowe korzystały z dworca na preferencyjnych warunkach - dodaje Marcin Piszczek.

Centrum Obsługi Pasażera to jedna z najważniejszych inwestycji, realizowanych przez gminę. Jej koszt to 7,4 mln zł, z czego prawie 4,5 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pierwsze kursy powinny odbyć się z początkiem lipca.

Reklama