Jeśli na rower, to do Chęcin. Dostępna jest sieć ścieżek, powstają nowe

Data publikacji: 25.10.2020 12:04
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.10.2020. Chęciny. Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Partyzantów

25.10.2020. Chęciny. Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Partyzantów
Fot. chęciny.pl

Jesienna pogoda raczej sprzyja rowerowym wyprawom. Chętni mogą pojeździć między innymi w gminie Chęciny, gdzie w ostatnim czasie utworzono nowe ścieżki, a część jest w budowie. Są też plany, aby trasy dla cyklistów wiodły przez całą gminę.

25.10.2020. Chęciny. Budowa ścieżki rowerowej przy ul. przy BranickiegoFot. chęciny.pl

Burmistrz Robert Jaworski informuje, że ścieżki rowerowe zdecydowano się rozbudować między innymi ze względu na walory przyrodniczo-kulturowe w gminie.

- Pierwsza, bardzo ciekawa trasa, ma długość prawie 11 km i biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 762. Wiedzie od Chęcin przez malownicze tereny Korzecka i Bolmina do granicy z sąsiednią gminą Małogoszcz. Jest ona oblegana przez cyklistów - zaznacza.

W tym roku do użytku został oddany także odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Łączy część wschodnią z zachodnią miasta i biegnie obok przychodni oraz przedszkola. - Będzie łączyła się z budowaną ścieżką przy ulicy Partyzantów - wyjaśnia burmistrz. Nowa ścieżka powstaje również przy ulicy Branickiego.

Niedawno zakończyły się także prace związane z budową trasy dla cyklistów wokół zbiornika w Lipowicy. Jest to odcinek o długości 1,5 km. - Lipowica to miejsce ciekawe przyrodniczo. Jest stamtąd piękny widok na zamek - zauważa.

Do 2021 roku powstanie w sumie około 15 km nowych ścieżek rowerowych. - Kilka lat temu oddaliśmy do użytku wypożyczalnię rowerów finansowaną ze środków unijnych. Mieści się w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Jest tam 20 rowerów. Ponadto są kaski i foteliki dla dzieci - mówi. Ścieżki rowerowe powstają m.in. dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych i pieniądzom unijnym.

25.10.2020. Chęciny. Budowa ścieżki rowerowej przy ul. przy BranickiegoFot. chęciny.pl

Reklama