Jest już hala, a może będą mieszkania

Data publikacji: 05.10.2021 14:22
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2021. Kielce. Zmodernizowana hala sportowa w dawnej Szkole Podstawowej nr 30

05.10.2021. Kielce. Zmodernizowana hala sportowa w dawnej Szkole Podstawowej nr 30
Fot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Jest już hala sportowa, a będą też mieszkania komunalne. Kielecki ratusz chce w pełni zagospodarować jeden z największych pustostanów w mieście. Do gmachu po Szkole Podstawowej nr 30 powoli wprowadzają się nowi najemcy i lokatorzy. Utrzymanie budynku kosztuje miasto 1 mln zł rocznie. Do użytku dzieci oddano tam w tym miesiącu halę sportową.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta, powiedział, że budynek już od wielu lat był dla miasta problemem.

- Utrzymywanie tego pustostanu przez szereg lat było dla władz Kielc źródłem znacznych wydatków. Sytuacja zmieniła się po przejęciu obiektu przez Miejski Zarząd Budynków, 1 stycznia 2020 roku. To pozwoliło na rozpoczęcie stopniowego wdrażania strategii zagospodarowania tej przestrzeni. Jest to prawie 14 tys. m2 powierzchni użytkowej. Obiekt daje wiele możliwości, także dzięki wewnętrznemu podwórzu i amfiteatrowi. Jesteśmy w przestrzeni sportowej, która już istniała, ale wymagała poprawy wielu elementów. Jednak do tej pory stan techniczny nie pozwalał, by młodzież mogła korzystać z tej hali w bezpieczny sposób - mówił prezydent miasta.

05.10.2021. Kielce. Zmodernizowana hala sportowa w dawnej Szkole Podstawowej nr 30. 05.10.2021. Kielce. Zmodernizowana hala sportowa w dawnej Szkole Podstawowej nr 30. Na zdjęciu (drugi z lewej) Bogdan Wenta - prezydent KielcFot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Tomasz Olesiński, dyrektor Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, zaznaczył że odnowienie hali kosztowało 600 tys. zł.

- Remont początkowo objął modernizację dachu. Następnie wymieniono oświetlenie oraz pomieszczenia sanitarne. W czasie wakacji wyremontowano parkiet i przeprowadzono konserwację drabinek wraz z malowaniem wewnętrznej elewacji. Brakuje jeszcze remontu zewnętrznej elewacji oraz wymiany okien - wyjaśnił.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach, Krzysztof Miernik zapowiada, że w planach jest utworzenie w jednym z pawilonów mieszkań komunalnych.

- Jesteśmy obecnie na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej na stworzenie ponad 20 mieszkań komunalnych. Na pewno nie chcemy tu organizować mieszkań socjalnych. Nowi lokatorzy będą poddawani weryfikacji, tak by nie burzyć spokoju okolicznych mieszkańców - powiedział.

05.10.2021. Kielce. Zmodernizowana hala sportowa w dawnej Szkole Podstawowej nr 30. Na zdjęciu Krzysztof Miernik - dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków w KielcachFot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Budynek zlokalizowany na os. Świętokrzyskim składa się z sześciu pawilonów oraz hali sportowej. Aktualnie można tam znaleźć: strzelnicę, filię miejskiej biblioteki, ośrodek dla chorych na Alzhaimera, i kilka klubów sportowych.

Gmach oddano do użytku w 1980 roku. Obiekt ma 13 896 m kw. powierzchni, a tuż obok znajduje się pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Cały teren wokół obiektu ma ponad 4 ha powierzchni.

Podobne wiadomości
Reklama