Jest kandydatka na dyrektora muzeum zabawek

Data publikacji: 09.10.2020 16:17
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Daria Dyktyńska

Daria Dyktyńska
Kielce. 03.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Daria Dyktyńska była wicedyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach została zarekomendowana przez komisję konkursową na szefa Muzeum Zabawek i Zabawy.

Spośród sześciu kandydatów zakwalifikowanych do drugiej tury konkursu, do rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiły cztery. Dwie zrezygnowały z powodu pandemii. W sumie do konkursu przystąpiło ośmioro kandydatów. Dwie osoby nie spełniły jednak wymogów formalnych. Jak informowaliśmy, wśród kandydatów był m.in. były dyrektor placówki Maciej Obara.

Teraz decyzja o powołaniu szefa muzeum należy do prezydenta Bogdana Wenty.

Od sierpnia pełniącą obowiązki dyrektora była Anna Tyszewicz-Obara. Zastąpiła Macieja Obarę, z którym nie przedłużono kontraktu. Maciej Obara kierował Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach od 2011 roku. Według informacji, jakie otrzymał od władz miasta, nic nie wskazywało na to, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Z decyzją prezydenta nie zgodzili się pracownicy muzeum, których zdecydowana większość podpisała się pod petycją o przywróceniu dyrektora na stanowisko. Rekomendacje do dalszego kierowania placówką przekazała Maciejowi Obarze także Rada Muzealna.

Reklama