Jest umowa. Wkrótce rozpoczną się prace w zabytkowej części Bodzentyna

Data publikacji: 16.09.2021 12:23
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bodzentyn. Widok na miasto

Bodzentyn. Widok na miasto
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Będą duże zmiany w zabytkowym centrum Bodzentyna. Gmina podpisała umowę z wykonawcą na realizację pierwszego etapu rewitalizacji miasta. W planach jest m.in. budowa parkingu przy kościele, modernizacja placu targowego i remont dróg.

Prace rozpoczną się za dwa tygodnie. Obejmą ulice: Langiewicza, Wesołą, Armii Krajowej, Pasieki i Kościelną. Burmistrz Dariusz Skiba zapowiada, że mieszkańcy mogą spodziewać się pewnych utrudnień. Dokładne warunki organizacji ruchu na czas remontu zostaną określone z wykonawcą za tydzień. 

- Na pewno będą dłuższe utrudnienia. Prace będą trwały w sumie 14 miesięcy. Zaczniemy od budowy za kościołem, od strony północnej parkingu na 60 aut, wraz z budową toalet oraz modernizacją targowicy. Potem będą utrudnienia na ulicach: Langiewicza, Wesołej, Armii Krajowej i Pasieki. Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość. To ważna inwestycja, obejmująca szereg prac, oprócz wymiany nawierzchni także: wymianę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, oświetlenia ulicznego i monitoringu - wymienia Dariusz Skiba.  

Burmistrz podkreśla, że dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż ta część miasta jest terenem zabytkowym. Prace muszą być wykonywane ostrożnie, by nie uszkodzić prywatnych budynków.  

Koszt pierwszej części prac wyniesie ponad 3,5 mln zł. W sumie rewitalizacja Bodzentyna zakładająca także odmulenie stawów biskupich w dolinie rzeki Psarka, budowę amfiteatru, a także chodnika na ulicy Wolności - opiewa na prawie 12 mln zł. 4 mln zł Bodzentyn pozyskał z pieniędzy unijnych, 4 mln pochodzą ze wsparcia rządowego dla gmin górskich, a 4 mln to wkład własny.

Podobne wiadomości
Reklama