Jest wyrok dla właścicielki agencji turystycznej za oszukanie pielgrzymów

Data publikacji: 03.08.2020 15:05
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności - to wyrok w sprawie 30-letniej Marii H., która prowadzi we Francji agencję turystyczną. Kobieta odpowiadała za to, że przywłaszczyła ponad 600 tys. zł od pielgrzymów z diecezji sandomierskiej i oszukała ponad 100 osób.

Do zdarzenia doszło w 2017 roku. Chociaż kobieta wzięła pieniądze, ostatecznie nie doszło do pielgrzymki do Fatimy. Z wyjaśnień Marii H. wynikało, że za zebraną kwotę kupiła wina i szampany, a wycieczkę chciała opłacić po sprzedaży towaru.

Proces w tej sprawie toczył się w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Pod koniec lipca strony wygłosiły mowy końcowe. Prokurator domagał się kary 6 lat pozbawienia wolności, natomiast obrona domagała się jak najłagodniejszej kary. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Maria H. została skazana na 3 lata pozbawienia wolności - informuje sędzia Jan Klocek, rzecznik sądu.

- Ponadto musi wpłacić 8 tys. zł. grzywny. Orzeczono także 6-letni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z organizowaniem imprez turystycznych. Zasądzono także 1,2 tys. zł. odszkodowania dla jednego z oskarżycieli posiłkowych i koszty sądowe w wysokości prawie 6 tys. zł. - wymienia sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama