Jest wyrok za brutalne pobicie kobiety

Data publikacji: 22.06.2021 17:20
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: TVP3 Kielce


Fot. TVP3 Kielce

Dożywocie to wyrok, który usłyszał dziś w sądzie Marian P., skazany za brutalne pobicie 37-letniej partnerki, które doprowadziło do jej śmierci. Sędziowie, lekarze i policjanci byli zgodni - do tej pory nie spotkali się z tak brutalnym pobiciem – informuje TVP 3 Kielce.

Pokrzywdzona twierdziła, że oskarżony jej odpowiada, że poznała fajnego mężczyznę. Szybko okazało się, że to były tylko pozory. 37-letnia Barbara zginęła potwornie cierpiąc. 

- Na przestrzeni kilkudziesięciu godzin bił ją, przy czym wyprowadził co najmniej 50 ciosów uderzając ją po całym ciele. W tym było co najmniej 8 ciosów w okolice głowy. Używał ręki zwiniętej w pieść, szufelki, szczotek, złamanego kija… - wymieniała Beata Zielińska-Janaszek z Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód. 

Do bestialskiego pobicia doszło w sierpniu ubiegłego roku w Radlinie. Powodem ataku, jak tłumaczył oskarżony była zazdrość o innych mężczyzn. 

- Ja nigdy nie czułem się mordercą, ani sadystą. Ja nie mam czegoś takiego, jestem raptusem - mówił Marian P. 

Dowody mówią co innego. Marian P. znęcał się nad kobietą przez dwa tygodnie m.in. przypalając ją papierosami. Ratownicy, policja i sędziowie podkreślali, że nigdy nie spotkali się z tak okrutnym pobiciem.

- Głowa była opuchnięta, w zasadzie dwa razy większa. Nie było zarysów, śladów tej głowy. Nie było widać oczodołów. Całe ciało było w licznych siniakach i krwiakach - opisywał sędzia Łukasz Sadkowski z Sądu Okręgowego w Kielcach. 

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, oskarżony został skazany na dożywocie. 60-latek wróci do więzienia. I tym razem już z niego nie wyjdzie. 

- Pierwsze skazania to jest 1985 rok. Później mamy wiele innych, jak atak na drugiego mężczyznę z nożem w 2010 roku, w 2014 ataki siekierą, wreszcie gwałt – wymienia sędzia Łukasz Sadkowski. Marian P. przez 10 lat będzie także pozbawiony praw publicznych. Wyrok nie jest prawomocny. 

Reklama