Jesteś na kwarantannie? Doradzamy co zrobić ze śmieciami

Data publikacji: 23.10.2020 11:54
Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Firma ENERIS odbierająca śmieci od mieszkańców Kielc radzi jak postępować ze zużytymi maseczkami oraz śmieciami osób przebywających na kwarantannach.

Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor d.s. komunikacji, podkreśla, że maseczki nie są odpadem niebezpiecznym, pod warunkiem, że będziemy je właściwie utylizować.

- Najlepiej włożyć ją do torebki foliowej i dobrze zawiązać. Chodzi o to, żeby pracownicy odbierający odpady nie mieli kontaktu z maseczką, bo nie wiemy, czy zostały na niej wirusy, czy też nie - wyjaśnia.

Osoby przebywające na kwarantannie powinny odczekać 72 godziny przed wystawieniem worka ze śmieciami. Po tym czasie osoba, z którą jesteśmy umówieni wyposażona w rękawiczki może je odebrać wkładając w kolejny worek. Wyrzucamy je do czarnego pojemnika.

Czas pandemii nie zwalnia z segregacji odpadów. Magdalena Sułek-Domańska apeluje również, aby w miarę możliwości nie zastawiać altan śmietnikowych odpadami wielkogabarytowymi, które w niektórych lokalizacjach mogą być rzadziej odbierane.

Reklama