Jeszcze 2 dni na złożenie wniosku o dopłaty dla rolników

Data publikacji: 13.06.2020 07:49
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: siedziba Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Na zdjęciu: siedziba Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

15 czerwca mija wydłużony termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

Dodatkowo, będą one otwarte dziś w godzinach od 7.30 do 15.30, a w ostatnim dniu składania wniosków, czyli w poniedziałek 15 czerwca, będą czynne do 22.00. W biurach rolnicy składający wniosek mogą otrzymać niezbędną pomoc techniczną przy wypełnianiu dokumentów. Przypomnijmy, że od 3 lat wnioski o dopłaty wysyła się przez internet.

W Świętokrzyskiem co roku o płatności bezpośrednie i obszarowe ubiega się 85 tys. osób. Wnioski złożyło już ponad 96 proc. uprawnionych rolników. Pierwotny termin składania wniosków  - 15 maja został wydłużony o miesiąc z powodu pandemii.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus będzie można składać również po 15 czerwca, ale za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. Ostateczny termin przyjmowania wniosków upływa 10 lipca.

Reklama