Jeździli po lesie niezgodnie z prawem. Odpowiedzą przed sądem

Data publikacji: 24.05.2021 10:26
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Drogi rozjeżdżone przez auta terenowe, quady i motocrossy

Drogi rozjeżdżone przez auta terenowe, quady i motocrossy
Fot. KWP Kielce

Pięciu motocrossowców i jeden kierujący quadem usłyszą zarzuty za poruszanie się pojazdami niezgodnie z prawem. Wczoraj zatrzymały ich służby leśne i kieleccy policjanci.

Podczas połączonych działań patrolem objęto Nadleśnictwa Kielce, Pińczów i Jędrzejów. Lasy w okolicach Zalesia, Zgórska, Miedzianki i Chęcin nadzorowało przy wykorzystaniu pojazdów terenowych i pojazdów nieoznakowanych niemal 40 osób.

Miejsca, w których pojawiali się motocrossowcy ustalano przy wykorzystaniu policyjnego drona. W ten sposób zatrzymano kierowców pięciu motocykli i jednego quada. Popełnione przez nich wykroczenia wkrótce oceni sąd.

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji informuje, że wzmożony ruch takich pojazdów widać odkąd pogoda uległa poprawie.

- Duży ruch panuje w lasach, gdzie pojawili się zarówno piesi, rowerzyści ale i miłośnicy jazdy na crossach. Ci ostatni, niestety w zdecydowanej większości jeżdżą w takich miejscach z naruszeniem przepisów. Dlatego przypominamy, że wjazd do lasu pojazdem silnikowym bez zgody właściciela lub zarządcy jest wykroczeniem, o którym mówi art. 161 kodeksu wykroczeń. Dotyczy on nieuprawnionego wjazdu do lasu - podkreśla policjant.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone cyklicznie.

Reklama