Jeździsz hulajnogą? Uważaj jak parkujesz!

Data publikacji: 20.05.2021 12:43
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące parkowania elektrycznych hulajnóg. Zgodnie z nowymi zapisami, pojazd powinien być parkowany równolegle do chodnika. W innym wypadku użytkownik może być ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

20.05.2021. Kielce. Jazda na hulajnodzeFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Kielcach, elektryczne hulajnogi można znów wypożyczać od trzech tygodni.

Jak informuje Paweł Maliszewski z firmy Blinkee City, wypożyczającej elektryczne pojazdy, użytkownik po zakończeniu jazdy zawsze jest proszony przez aplikację mobilną o przesłanie zdjęcia pokazującego sposób pozostawienia hulajnogi.

- Jeśli później dojdzie do przesunięcia lub przestawienia pojazdu, zawsze można odwołać się od decyzji o przyznaniu kary - zapewnia.

W przypadku przesunięcia hulajnogi na znaczną odległość można ustalić na podstawie sygnału GPS, gdzie pierwotnie ją pozostawiono.

20.05.2021. Kielce. Jazda na hulajnodzeFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Paweł Maliszewski zwraca także uwagę, że w związku z wejściem w życie nowych przepisów, osoby korzystające z pojazdów elektrycznych muszą mieć świadomość, co grozi za parkowanie w niewłaściwy sposób lub w niedozwolonym miejscu.

- Wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury podjęliśmy działania nad przygotowaniem materiałów informacyjnych i szkoleniowych. Teraz każdy, kto będzie chciał wypożyczyć pojazd elektryczny musi zapoznać się z nowymi regulacjami dotyczącymi poprawnego parkowania. Chcemy edukować tak, by użytkownicy byli świadomi swoich praw i obowiązków - powiedział przedstawiciel firmy wypożyczającej hulajnogi i skutery.

Reklama