Jodłowa suknia starachowickiej florystki

Data publikacji: 10.12.2020 15:48
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przeworsk. Suknię z jodły zaprojektowała i wykonała Izabela Nobis

Przeworsk. Suknię z jodły zaprojektowała i wykonała Izabela Nobis
Fot. Muzeum w Przeworsku

Suknię z jodły zaprojektowała i wykonała Izabela Nobis, florystka pracująca w Starachowicach. Jej dzieło, upięte na manekinie naturalnej wielkości jest prezentowane na pokonkursowej wystawie, zorganizowanej w Przeworsku.

Konkurs zakładał przygotowanie kompozycji, która będzie nawiązywała do świata baśni. Izabela Nobis wykorzystała swój pomysł na suknie z kwiatów, przystosowała go tylko do wymogów wystawy.

- Suknia Królowej Śniegu jest utrzymana w dwóch kolorach - zieleni jodły i bieli śniegu, całość została upięta na manekinie - opowiada artystka.

Materiał do wykonania sukni pochodził z własnej uprawy florystki. Gałązki jodły i nobilisu zostały upięte na specjalnej drucianej siatce. Etola z drobnych gałązek została uszyta igłą i nitką. Całość pracy trwała około 14 godzin.

- Najważniejszy jest pomysł, a ja zawsze marzyłam o zrobieniu sukni z polnych kwiatów, kompozycję jodłową traktuję jako trening - dodaje Izabela Nobis.

Suknia Królowej Śniegu była największą kompozycją na wystawie w Przeworsku. Pomysłodawcą wystawy był jeden z najbardziej znanych florystów w Polsce - Piotr Marzec. Wszystkie prace można oglądać na stronie internetowej Muzeum w Przeworsku.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama