Jubileuszowa wystawa Tęczy Społem na kieleckim Rynku

Data publikacji: 26.07.2021 18:07
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport

 
Fot. Materiały archiwalne Tęczy-Społem

Wystawa z okazji 75-lecia Klubu Sportowego Tęcza Społem zostanie otwarta we wtorek (27.07) na kieleckim Rynku. Jej pomysłodawcą i inicjatorem był, zmarły w lutym 2021 roku, dziennikarz sportowy Antoni Pawłowski.

Wystawę zorganizowało Muzeum Historii Kielc, które posiada bogaty zbiór zdjęć i dokumentów związanych z Tęczą Społem oraz oczywiście klub, który wychował wielu znanych zawodników, medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski, a nawet rekordzistów globu.

Na 24 planszach będzie można prześledzić działalność Tęczy Społem od momentu jej założenia w 1946 roku, poznać dyscypliny, które były uprawiane w klubie i poczytać o sukcesach zawodników i zawodniczek.

- Dzięki prezentacji chcemy pokazać mieszkańcom Kielc naszą bogatą historię. Nie wszyscy przecież wiedzą jakie dyscypliny były uprawiane w naszym klubie, a było ich naprawdę bardzo dużo. Nasi sportowcy święcili triumfy m.in. w akrobatyce, szermierce, tenisie stołowym, koszykówce i oczywiście sportach siłowych, ale także w wielu innych dyscyplinach - powiedział współorganizator wystawy Arkadiusz Znojek.

Ekspozycja będzie prezentowana na Kieleckim Rynku do 30 sierpnia 2021.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama