Jubileuszowy festyn rodzinny Skały Tumlin

Data publikacji: 10.06.2021 09:06
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport


Fot. Skała Tumlin/Facebook

W najbliższą niedzielę na stadionie piłkarskim w Tumlinie odbędzie się festyn rodzinny z okazji 70-lecia miejscowego klubu Skała. W pierwotnym terminie miał być zorganizowany w ubiegłym roku, ale został odwołany z powodu pandemii COVID-19.

W trakcie festynu najbardziej zasłużonym byłym i obecnym zawodnikom Skały Tumlin zostaną wręczone odznaczenia Polskiego Związku Narciarskiego, Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz odznaczenia klubowe.

Obchody 70-lecia Skały Tumlin rozpoczęły się w ubiegłym roku. W marcu odbyło się spotkanie miłośników sekcji narciarstwa biegowego, z którego podkielecka miejscowość słynęła w całym kraju. Biegacze z Tumlina wywalczyli w swojej historii blisko 50 medali młodzieżowych mistrzostw Polski i zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

Festyn rodziny, w trakcie którego rozegrana zostanie symultana szachowa z mistrzem FIDE z Ukrainy, mecz piłkarski Dzieci vs Rodzice oraz pokaz treningu biegowe na nartorolkach, rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13.00.  

Patronem medialnych obchodów 70-lecia Skały Tumlin jest Polskie Radio Kielce.

Tagi do tego wpisu
Reklama