Jutro otwarcie letniego basenu przy Szczecińskiej w Kielcach

Data publikacji: 18.06.2021 15:51
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.06.2021. Kielce. Baseny przy ul. Szczecińskiej

18.06.2021. Kielce. Baseny przy ul. Szczecińskiej
Fot. Paulina Michta / Radio Kielce

Jutro odbędzie się otwarcie letniego basenu przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Osoby które zdecydują się spędzić czas na basenie będą mogły wziąć udział w festynie rodzinnym, a dzięki Świętokrzyskiemu Centrum Onkologii, będą mogły skonsultować stan zdrowia z lekarzami. W ten weekend, wstęp będzie bezpłatny.

- Otwarcie obiektu przy ulicy Szczecińskiej zaplanowaliśmy na godzinę 10.00. Tam też odbędzie się impreza rodzinna, której hasłem przewodnim będą „Bezpieczne wakacje”. Zaplanowaliśmy także wiele konkursów z nagrodami - mówi Marzena Gołda, kierownik kompleksów sportowych MOSIR Kielce.

Do użytku mieszkańców zostaną oddane dwa baseny, w tym jeden mały przeznaczony dla dzieci i duży o wymiarach 50x25 metrów. Ponadto będzie można skorzystać z boiska do plażowej siatkówki oraz piłki nożnej.

Kierownik obiektu przyznaje, że mieszkańcy Kielc już nie mogą doczekać się otwarcia kąpieliska.

- Jest ogromne zainteresowanie. Od kilku dni, telefony dzwonią cały czas. Myślę, że sprzyjająca pogoda oraz to, że jest to basen z tradycjami sprawia, że chętnych będzie wielu - wyjaśnia Marzena Gołda.

Ponadto na terenie obiektu swój namiot rozstawi Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Tam będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetyka, lekarza w zakresie profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy. Przeprowadzona będzie także nauka samobadania na fantomach, połączona z edukacją zdrowotną.

Obiekt będzie czynny codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, a za ulgowy 7 zł. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, na kąpielisku może przebywać jednocześnie 500 osób.

Tagi do tego wpisu
Reklama