Kaczyn zamiast plaży i gór. Koloniści się jednak nie nudzą

Data publikacji: 30.06.2020 11:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
30.06.2020. Kaczyn. Ponad 50 dzieci rozpoczęło wypoczynek w ośrodku w podkieleckim Kaczynie

30.06.2020. Kaczyn. Ponad 50 dzieci rozpoczęło wypoczynek w ośrodku w podkieleckim Kaczynie
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Ponad 50 dzieci rozpoczęło wypoczynek w ośrodku w podkieleckim Kaczynie. Pobyt organizuje Caritas Diecezji Kieleckiej. Dla kolonistów przygotowano szereg atrakcji, m.in., wyjazdy na basen, zwiedzanie zamku w Krzyżtoporze czy Świętego Krzyża.

Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas, informuje, że w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną organizacja podjęła decyzję, że kolonie nie odbędą się tak, jak dotychczas nad polskim morzem czy w górach.

- Wybraliśmy Kaczyn ze względu na bezpieczeństwo. Jest to duży ośrodek, oddzielony od skupisk ludzkich. Dzieci mogą tu spokojnie i bezpiecznie odpocząć. Nudzić się nie będą, ponieważ przygotowaliśmy dla nich dużo atrakcji. W tym roku przeżywamy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i dlatego program kolonijny oparty został głównie na nauczaniu i życiu papieża Polaka. Zawiera on elementy wychowawcze, profilaktyczne i duchowe - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Uczestnicy koleni cieszą się, że po wielu tygodniach przebywania w domu mogą spotkać się ze swoimi rówieśnikami.

- Cieszę się, że tu przyjechałam. Jest tu bardzo dużo zieleni, są  boiska, a ja bardzo lubię grać w piłkę nożną, więc nudzić się na pewno nie będą. Cieszę się także, że będziemy jeździć na basen - powiedziała 12-letnia Julia.

Z kolei Natalia przyznała, że już nie może się doczekać kiedy pójdą nad zalew w Borkowie. 

Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizuje także półkolonie w świetlicach środowiskowych w Kielcach, Jędrzejowie i Chmielniku. W sumie z wakacyjnego wypoczynku zorganizowanego przez kielecką Caritas skorzysta ponad 300 dzieci. Pieniądze na ten cel pochodzą m.in. z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

Tagi do tego wpisu
Reklama