Kadra z kielczanami w składzie trenuje w Cetniewie

Data publikacji: 11.01.2021 11:43
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu (od lewej): Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski

Na zdjęciu (od lewej): Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski
Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

Polscy pięściarze od poniedziałku przygotowują się do nowego sezonu w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. W zgrupowaniu kadry, prowadzonej przez białoruskiego szkoleniowca Walerego Korniłowa, uczestniczą m.in. zawodnicy KKB RUSHH Kielce Daniel Adamiec i Tomasz Niedźwiedzki.

Reprezentantem Polski jest także inny kielczanin Bartosz Gołębiewski. Aktualny mistrz Polski w kategorii średniej rozpoczął jednak służbę wojskową i przebywa w swoje macierzystej jednostce pod Wrocławiem.

Przed „biało – czerwonymi” intensywny rok, w którym zaplanowanych jest kilka dużych imprez międzynarodowych z najważniejszą czyli IO w Tokio. W kwietniu dokończone zostaną, przerwane w marcu ubiegłego roku z powodu COVID – 19, europejskie kwalifikacji w Londynie. Szansę na wywalczenie olimpijskich paszportów w Copper Box Arenie będą jeszcze mieli: Damian Durkacz, Mateusz Masternak i Adam Kulik.  

Kolejną okazją na zrealizowanie marzeń o olimpiadzie będzie czerwcowy światowy turniej kwalifikacyjny w Paryżu. Zdaniem prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorza Nowaczka, szanse na wyjazd do stolicy Francji mają także zawodnicy KKB RUSHH.

– Cały czas trwa selekcja i na światowe kwalifikacje będzie wyłoniona inna reprezentacja. W kadrze mamy Daniela, Bartka i Tomka. Myślę, że wszyscy trzej mają duże szanse na wyjazd do Paryża. Wszystko teraz zależy od  nich – stwierdził kielczanin Grzegorz Nowaczek.

W Cetniewie oprócz Polaków trenować będą pięściarze z Rosji, Jordanii, Maroka, Czech i Litwy.  

 

Reklama