„Kadrówka” przemierza historyczny szlak. Do Kielc dotrze 12 sierpnia

Data publikacji: 06.08.2020 18:35
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.08.2020. Słomniki. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Na zdjęciu

06.08.2020. Słomniki. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Na zdjęciu" Dionizy Krawczyński - komendant marszu
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uczestnicy 55. Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej dotarli do Słomnik. Dziś przeszli prawie 25 km. Drużyny po dotarciu do Słomnik, przy pomniku poświęconym osobom poległym i pomordowanym przez okupanta niemieckiego, indywidualnie zapalali znicze.

Przy pomniku odbyły się krótkie uroczystości, podczas których złożone zostały wiązanki kwiatów. Najlepszym „kadrówkowiczom” wręczono puchary za udział w zawodach strzeleckich, jakie odbyły się w Słomnikach.

Jak mówił komendant marszu Dionizy Krawczyński, ze względów bezpieczeństwa z powodu trwającej pandemii w uroczystościach udział brała tylko delegacja komendy marszu oraz miejscowych władz i kawalerii marszowej. Uczestnicy marszu byli na rynku, ale stali dalej, aby  zachować bezpiecznie odległości.

Jak podkreślił Andrzej Fischer, zastępca komendanta marszu, z powodu epidemii koronawirusa drużyny idą w niewielkich grupach, aby nikogo nie narażać na niebezpieczeństwo. Jak dodał, w pierwszym dniu marszu piechurom towarzyszyła bardzo dobra pogoda.

Jako jedni z pierwszych przy pomniku na rynku w Słomnikach zameldowali się Łukasz i Radek Wojtkowiakowie ze Zgierza. To tata z synem. Łukasz Wojtkowiak powrócił na szlak kadrówki po 22- letniej przerwie i zachęcił do chodzenia syna. Ponieważ w ubiegłym roku pokonali tylko dwa etapy marszu, zapadła decyzja, że w tym roku muszą przejść cały szlak. Ich zdaniem, "kadrówka" to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu oraz na poznanie historii.

Po przybiciu do Słomnik, na terenie Ludowego Klubu Sportowego „Słomniczanka” na piechurów czekała grochówka. W piątek o godz. 7.00 kadrówka wyruszy ze Słomnik do Miechowa.

 

„Kadrówkowicze” są już w Krakowie. Wymarsz w czwartek [PROGRAM, HISTORIA]

„Kadrówkowicze” w stolicy Małopolski przygotowują się do wymarszu

„Kadrówka” już po capstrzyku

„Kadrówka wyruszyła do Kielc

„Kadrówka” obaliła słupy w Michałowicach

Reklama