„Kadrówkowicze” na trasie. Dziś dotrą do Miechowa

Data publikacji: 07.08.2020 07:27
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.08.2020. Michałowice. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

06.08.2020. Michałowice. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uczestnicy 55. Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej wyruszyli ze Słomnik do Miechowa. Drugiego dnia marszu do przejścia będą mieli około 20 km.

Jak mówi Andrzej Fischer, zastępca komendanta marszu, z powodu epidemii koronawirusa drużyny będą szły w niewielkich grupach i małych drużynach. Po dotarciu o godzinie 14.00 do Miechowa przy pomniku znajdującym się na rynku zapalone zostaną  znicze. Odbędą się także krótkie uroczystości.  

- Wychodzimy wcześnie rano, aby przed prażącym słońcem dotrzeć na miejsce, czyli przed pomnik upamiętniające wydarzenia z czasów XIX wiecznych powstań oraz tych z 1914 roku - dodał komendant Fischer.

Jak przypomniał w latach poprzednich uroczystości na rynku były bardziej rozbudowane połączone  z występami i poczęstunkiem w pobliskim amfiteatrze. Jednak z uwagi na pandemię w tym roku z tego zrezygnowano i poczęstunek dla piechurów przewidziano w miejscu zakwaterowania.
W kolejnych dniach uczestnicy marszu przejdą przez Wodzisław, Jędrzejów, Chojny, Chęciny  i Szewce. Do Kielc wejdą 12 sierpnia.

 

„Kadrówkowicze” są już w Krakowie. Wymarsz w czwartek [PROGRAM, HISTORIA]

„Kadrówkowicze” w stolicy Małopolski przygotowują się do wymarszu

„Kadrówka” już po capstrzyku

„Kadrówka wyruszyła do Kielc

„Kadrówka” obaliła słupy w Michałowicach

„Kadrówka” przemierza historyczny szlak. Do Kielc dotrze 12 sierpnia

Reklama