Kadzielnia areną sportów plażowych

Data publikacji: 12.08.2020 12:29
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2020 Kielce. Kadzielnia. Amfiteatr

25.06.2020 Kielce. Kadzielnia. Amfiteatr
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielecka Kadzielnia przez trzy dni będzie areną sportów plażowych. Początkowo Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych - Kielce 2020 miał się odbywać przez dwa tygodnie na Rynku. Jednak ze względu na pandemię zdecydowano się skrócić imprezę do trzech dni i wybrać bardziej bezpieczne miejsce.

Impreza odbędzie się na Kadzielni i rozpocznie się od turnieju narodów w tenisie plażowym. Wystąpi w nim m.in. mistrzyni świata w tej dyscyplinie Aleksandra Adamska. Do Kielc przyjadą też tenisistki z Hiszpanii. Trwa ustalanie trzeciej reprezentacji, ponieważ ze względu na pandemię federacja węgierska nie wyraziła zgody na przyjazd swoich zawodniczek.

Zaplanowano też mecze z udziałem gwiazd poinformował Piotr Głogowski, organizator imprezy. Pierwszego dnia wieczorem rozegramy mecz charytatywny w siatkówkę plażową. Wystąpią m.in. wielokrotny reprezentant Polski Paweł Zagumny, Aleksandra Adamska i prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Z kolei drugiego dnia zagrają reprezentanci Polski w siatkówkę plażową Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Na przeciwko nich stanie aktualnie para numer jeden w Polsce, czyli Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak - wymienia Piotr Glogowski.

Na zakończenie turnieju pokazowy mecz w plażową piłkę ręczną rozegrają szczypiorniści Mistrzów Polski KS Kielce. Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych - Kielce 2020 odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia.

Reklama