Kadzielnia szykuje się na Festiwal Muzyki Tanecznej

Data publikacji: 04.08.2020 14:53
Autor: Monika Miller / Kategoria: Kultura
04.08.2020 Kielce. Amfiteatr na Kadzielni. Budowa sceny na Festiwal Muzyki Tanecznej

04.08.2020 Kielce. Amfiteatr na Kadzielni. Budowa sceny na Festiwal Muzyki Tanecznej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni trwają przygotowania do III Festiwalu Muzyki Tanecznej. Obecnie technicy ustawiają elementy scenografii i montują oświetlenie. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę.

Reżyser koncertu Konrad Smuga przypomina, że w tym roku impreza będzie trwała jeden dzień, a nie dwa, jak w poprzednich latach.

- Mam nadzieje, że mimo to atmosfera będzie równie dobra jak poprzednio. Zapomnijmy przez chwilę o tym co nas otacza i przez kilka godzin fantastycznie się bawmy. Będą najlepsi wykonawcy z Polski, jeżeli chodzi o muzykę taneczną. Odwiedzą nas także goście z zagranicy. Wszyscy, którzy bywali w Kielcach w klubach studenckich w latach 80. i 90., na pewno pamiętają utwory zespołów Fun Factory czy Dr. Albana - mówi.

Jak dodaje, przez dwa lata został wyznaczony pewien standard jakościowy tej imprezy.

- W tym roku będzie trochę brakowało publiczności, ponieważ musimy przestrzegać obostrzeń sanitarnych, w związku z czym będzie zajęte co drugie miejsce. Tym samym amfiteatr nie będzie zapełniony, chociaż uwielbia to publiczność oraz wykonawcy - dodaje.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 18.30. 8 i 9 sierpnia od godz. 20 będzie emitowana w TVP2. Pomiędzy występami prezentowane będą spoty promujące Kielce. Wciąż są dostępne bilety na imprezę, można je kupić na stronie eBilet.pl.

Reklama