Kamień węgielny wmurowany. Rosną mury żłobka

Data publikacji: 09.07.2020 14:47
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.08.2020 Miedziana Góra. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę żłobka

09.08.2020 Miedziana Góra. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę żłobka
Fot. Renata Janik/facebook

W gminie Miedziana Góra powstanie pierwszy samorządowy żłobek. Dziś w Kostomłotach Drugich wmurowano kamień węgielny pod budowę placówki.

Wójt Damian Sławski przyznaje, że głosy mieszkańców o tym, ze żłobek jest niezbędny docierały do niego od początku kadencji.

- To inwestycja bardzo oczekiwana przez młodych rodziców, których przybywa, bo nasza gmina prężnie się rozwija, wiele młodych małżeństw się tu przeprowadza i jest duża potrzeba, aby żłobek powstał - powiedział.

Gmina dostała dotację na inwestycję z rządowego programu wsparcia opieki dla dzieci do lat 3 „Maluch+” w kwocie 1,287 mln zł i dotacji unijnej z Europejskiego Funduszu Społecznego Województwa Świętokrzyskiego w kwocie prawie 1,670 mln zł. Wicemarszałek Renata Janik informuje, że pieniądze przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach dotacji unijnej będą przeznaczone na wyposażenie żłobka.

- Dzięki tym środkom w placówce będą też wprowadzone zajęcia wspierające rozwój dzieci oraz rozwijające ich kompetencje - dodała.

09.08.2020 Miedziana Góra. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę żłobkaFot. Renata Janik/facebook

Senator Krzysztof Słoń zauważył, że budowa żłobka bez dotacji byłaby niemożliwa dla wielu samorządów, w tym również Miedzianej Góry.

- Miedziana Góra to lider w wielu obszarach. Także inwestycja w budowę żłobka wskazuje kierunek tym samorządom, które szukają dofinansowań lub mają obawy przed kolejnymi inwestycjami. Warto pamiętać, że rząd wspiera tego typu inwestycje, widząc w nich również wsparcie dzietności Polaków, rozwoju polskich rodzin i szansę powrotu rodziców do pracy - dodał.

Żłobek w Kostomłotach Drugich ma być gotowy pod koniec listopada. Jego budowa będzie kosztować 4,8 mln zł. Placówka będzie mogła objąć opieką 48 dzieci.

Reklama