Kamienna w Wąchocku przekroczyła stan alarmowy

Data publikacji: 23.06.2020 19:36
Autor: Ewa Golińska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR
Ulica Nadrzeczna w Wąchocku i mały dopływ Kamiennej

Ulica Nadrzeczna w Wąchocku i mały dopływ Kamiennej
Fot. Starachowice998/facebook

Rzeka Kamienna w Wąchocku przekroczyła stan alarmowy. Poziom alarmowy wynosi 190 cm, a obecnie jest tam 205 cm wody. Na miejsce jadą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Do mieszkańców gminy zostały rozesłane wiadomości SMS z ostrzeżeniem.

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla południowo-wschodniej części kraju. Stan alarmowy przekroczy dziś Wisła w Zawichoście, w powiecie sandomierskim.

Dla górnej i środkowej Wisły obowiązywać będzie drugi stopień ostrzeżenia, ponieważ w wyniku intensywnych opadów rzeka gwałtownie przybiera- poinformował Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW.

- Miejscami na Wiśle przekroczony zostanie stan ostrzegawczy, natomiast w Zawichoście przekroczony będzie stan alarmowy - dodał rzecznik. Grzegorz Walijewski zaznaczył, że sytuacja jest coraz groźniejsza, wody będą spływały Wisłą, ale na razie w Warszawie nie osiągną stanu ostrzegawczego.  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed opadami deszczu i burzami w regionie świętokrzyskim. Obowiązywać będzie we wtorek od północy do godziny 20.00 w środę.

Reklama