Kamil Suchański chce, by radni opowiedzieli się, czy popierają członkostwo Polski w UE

Data publikacji: 14.10.2021 10:11
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kamil Suchański - radny Rady Miasta Kielce

Kamil Suchański - radny Rady Miasta Kielce
Fot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Klub Bezpartyjni i Niezależni zgłosił wniosek o włączenie do porządku obrad rezolucji w sprawie realizacji strategicznych planów rozwojowych miasta Kielce i budowania dobrobytu mieszkańców w oparciu o perspektywy wynikając z członkostwa w strukturach UE.

Kamil Suchański, przewodniczący klubu Bezpartyjni i Niezależni, mówi że celem radnych z jego ugrupowania jest podkreślenie, że Kielce identyfikują się z wartościami europejskimi oraz że członkostwo w Unii Europejskiej jest w interesie kielczan.

- Słysząc komentarze elit politycznych można odnieść wrażenie że nie każdy rozumie w ten sam sposób członkostwo w UE. Naszym celem nie jest wnikanie w spór pomiędzy polskim rządem, a Komisją Europejską. Chcemy jedynie zaznaczyć, że w interesie Polski jest członkostwo w UE. Także z perspektywy Kielc, plany rozwoju naszego miasta i wielu innych miejscowości są oparte o fundusze przyznawane przez wspólnotę europejską  – wyjaśnia Kamil Suchański.

Radny zaznacza, że poprzez rezolucję każdy z radnych będzie mógł jasno określić, czy popiera członkostwo Polski w UE, a być może uda się także wypracować konsensus który przyczyni się do złagodzenia debaty publicznej.

Reklama