Kapela „Cmolaskie Chłopoki” zagra w Folk Radio [KONCERT]

Data publikacji: 26.06.2021 16:05
Autor: Marzena Ślusarska / Kategoria: Kultura
Kapela: Cmolaskie Chłopoki

Kapela: Cmolaskie Chłopoki
Fot. Cmolaskie Chłopoki/Facebook

W niedzielę, 27 czerwca, o godz. 18.00, na folkradio.pl zaprezentujemy obszerne fragmenty pierwszej części koncertu, który zwieńczył tegoroczną edycję konkursu Radia Kielce „Jawor – u źródeł kultury”. Gala konkursu odbyła się 20 czerwca, w Muzeum Wsi Kieleckiej - Parku Etnograficznym w Tokarni.

Ocenie jurorów konkursu „Jawor – u źródeł kultury” poddano osiągnięcia artystyczne, twórcze oraz animacyjno-organizacyjne: solistów (śpiewających i grających na różnych instrumentach), zespołów folklorystycznych (także dziecięcych i młodzieżowych), kapel ludowych, twórców sztuki ludowej oraz rękodzieła i animatorów kultury ludowej. Mimo pandemicznych ograniczeń, wielu zgłoszonym do konkursu artystom z regionu świętokrzyskiego, udało się odnieść, w 2020 roku, nawet ogólnopolskie sukcesy.

Nim zaprezentujemy nagrania laureatów, wyemitujemy (zgodnie ze scenariuszem koncertu galowego) występy zaproszonych gości, którymi byli ludowi artyści z różnych regionów Polski.     

W niedzielnym programie usłyszymy: prezentowaną przez Radio Rzeszów kapelę z Cmolasu i Kolbuszowej - „Cmolaskie Chłopoki”. Kapela jest zdobywcą (w 2018 r.) pierwszej nagrody, w kategorii „Folklor - kontynuacja”, na Ogólnopolskim Festiwali Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Wystąpi także wielopokoleniowy Zespół Pieśni i Tańca „Ziemi Kłobucka” z Kłobucka, na Śląsku, reprezentujący podczas gali w Tokarni Radio Katowice.

Emitowane w niedzielę fragmenty koncertu „Jawor – u źródeł kultury”, powtórzymy na folkradio.pl,  za dwa tygodnie, 11 lipca, także o godz. 18.00. 

ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA KONCERU!

Reklama