Kąpielisko Piachy zyska parking z prawdziwego zdarzenia

Data publikacji: 06.10.2021 08:20
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.10.2021. Starachowice. Budowa parkingu przy zalewie Piachy

06.10.2021. Starachowice. Budowa parkingu przy zalewie Piachy
Fot. Marek Materek / Facebook

Trwają prace remontowe na parkingu przy zbiorniku Piachy w Starachowicach. Od kilku lat to jedyne kąpielisko w mieście, dlatego infrastruktura jest bardzo intensywnie eksploatowana.

Piachy to sztuczny zbiornik na Kamiennej. Ma opinię miejsca bardzo czystego, co potwierdzają zarówno wędkarze, jak i plażowicze. Jednak od kilku lat parking przy nim nie spełniał oczekiwań wypoczywających. Był to plac wysypany szlaką, za który dodatkowo trzeba było płacić, bo miasto dzierżawiło teren prywatnemu najemcy. Dwa lata temu postój samochodu kosztował 10 zł dziennie. W zakończonym sezonie 2021 parking był bezpłatny ze względu na plany remontu i bardzo zły stan nawierzchni.

Zapowiadany remont trwa od kilku tygodni. Jak informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Szczygieł, została zdjęta warstwa wierzchnia, nawieziono tłuczeń i żwir.

- Montowane są krawężniki, niebawem będzie układana nawierzchnia brukowa. Ciągi piesze mają być wyłożone kostką, a miejsca parkingowe elementami ażurowymi.

Po remoncie przybędzie też miejsc postojowych. Teren został wyrównany i wydłużony w stronę Urzędu Skarbowego. To pozwoli na powiększenie parkingu ze 110 do 170 miejsc. Wyznaczone zostaną specjalne miejsca dla busów i rowerów oraz dla osób niepełnosprawnych.

W planie jest także wytyczenie drogi ewakuacyjnej dla służb ratunkowych. Ta ma prowadzić bezpośrednio do plaży. Druga droga ratunkowa będzie poprowadzona za parkingiem. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo.

W przyszłości MOSiR planuje wyremontować budynek „WOPR-ówki”, ma być więcej miejsca na sprzęt i sala dla ratowników.

Prowadzony obecnie remont parkingu kosztuje 530 tysięcy złotych, w całości pochodzą z budżetu gminy.

06.10.2021. Starachowice. Budowa parkingu przy zalewie PiachyFot. Marek Materek / Facebook

Reklama