Kapitan Rzadkowska bohaterem programu w TVP Kobieta

Data publikacji: 16.05.2021 16:09
Kategoria: Strefa munduru /Źródło: TVP3 Kielce
Kapitan Katarzyna Rzadkowska

Kapitan Katarzyna Rzadkowska
Fot. twitter.com/K_Rzadkowska

To program o kobietach niezwykłych. Każda historia jest inna, ale wszystkie łączy „droga” w trakcie której nabywa się życiowych doświadczeń. Bohaterką odcinka programu, który zostanie wyemitowany w TVP Kobieta, będzie kapitan Katarzyna Rzadkowska - rzecznik prasowy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Była tam, gdzie zwykli ludzie wstępu nie mają. Widziała to, czego większość ludzi nigdy nie zobaczy. Kapitan Katarzyna Rzadkowska to kobieta w drodze - czytamy na portalu TVP3 Kielce.

- W 2016 i w 2017 roku byłam na misji w Kosowie. Tam pracowałam jako oficer do spraw współpracy cywilno-wojskowej. Byliśmy łącznikami ze środowiskiem cywilnym, nawet mieszkaliśmy pośród lokalnej społeczności, mieliśmy wynajęty dom i stamtąd realizowaliśmy zadania - opowiada kapitan Katarzyna Rzadkowska.

Na przełomie 2019 i 2020 roku była w Libanie. W bardzo męskim świecie.

- W Libanie mieliśmy w swojej jurysdykcji 14 gmin, a tylko 2 były chrześcijańskie, aż 12 muzułmańskich. Obecność kobiet była bardzo ważna w kontaktach z lokalną społecznością - mówi Katarzyna Rzadkowska.

Dziś Katarzyna Rzadkowska pracuje w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach - to jedyna placówka w Polsce, która kompleksowo przygotowuje żołnierzy wyjeżdzających na misje poza granice kraju. Centrum szkoli też żołnierzy z USA.

Katarzyna Rzadkowska opowiadała o swojej pracy, życiu i wyzwaniach w programie „Kobieta w drodze” prowadzonym przez Martę Manowską.

- Czy misja to dla żołnierza „biznes”, bo płacą mu lepiej, czy bycie woskowym to prestiż? Kasia odpowie na to pytanie, to nie będzie łatwa rozmowa - zapowiada Marta Manowska, prowadząca program „Kobieta w drodze”.

Emisja programu z udziałem kapitan Katarzyny Rzadkowskiej w niedzielę (23 maja) o godzinie 14.30 w TVP Kobieta.

Reklama