Kardiolodzy wycofują wypowiedzenia. Dostaną podwyżki

Data publikacji: 24.11.2021 14:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Świętokrzyskie Centrum Kardiologii

Kielce. Świętokrzyskie Centrum Kardiologii
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kardiolodzy z II Kliniki Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach doszli do porozumienia z dyrekcją lecznicy.

Jak informowało Radio Kielce, 2 miesiące temu prawie wszyscy lekarze z tej jednostki złożyli wypowiedzenia, ponieważ narzekali na nadmiar obowiązków i zbyt niskie płace.

Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala na Czarnowie informuje, że w środę (24 listopada), po spełnieniu części ich postulatów lekarze zdecydowali o cofnięciu wypowiedzeń.

- Najważniejszą rzeczą było poprawienie warunków pracy. Dlatego na prośbę, z którą się absolutnie zgadzałem i ją rozumiałem, w klinice będzie trzeci lekarz dyżurny. To poprawi jakość i komfort pracy, mówi dyrektor.

Jak dodał Bartosz Stemplewski, kardiolodzy, ale i pozostali medycy zatrudnieni w szpitalu otrzymają tysiąc złotych podwyżki do podstawy pensji.

- Koleżanki i koledzy kardiolodzy zrozumieli, że nie można wyróżnić lekarzy tylko z jednego oddziału, z jednej kliniki. Już od półtora miesiąca realizujemy system podwyżek dla personelu lekarskiego. Zaczęliśmy od tych, którzy mieli najniższe wynagrodzenia, by z końcem grudnia, czy początkiem stycznia dojść do tej grupy lepiej zarabiających lekarzy, dodał Bartosz Stemplewski.

Do tej pory najmniejsza pensja zasadnicza lekarza kardiologa zatrudnionego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wynosiła 7,7 tys. zł. Podwyżka w wysokości tysiąca złotych dla każdego lekarza będzie kosztować szpital na Czarnowie 11 mln zł rocznie.

Reklama