Katarzyna Furmanek: to był dla mnie owocny rok [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 19.02.2021 19:15
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
69. Plebiscyt Sportowy - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2020. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Wróbel - Redaktor Naczelny

69. Plebiscyt Sportowy - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2020. Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Wróbel - Redaktor Naczelny "Echa Dnia", Katarzyna Furmanek, KKL Kielce - 2. miejsce w kategorii Sportowiec Roku
Fot. Echo Dnia

Drugie miejsce w kategorii Sportowiec Roku w 69. Plebiscycie Sportowym - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2020 zajęła Katarzyna Furmanek.

Dla 25-letniej młociarki KKL Kielce rok 2020 był zdecydowanie najlepszy w karierze. W czerwcu, podczas mityngu „Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski”, po raz pierwszy rzuciła ponad 70 metrów i od tego momentu taką odległość uzyskiwała jak na zawołanie. W połowie sierpnia ustanowiła swój rekord życiowy - 73,61 m, co jest piątym wynikiem w historii polskiej lekkiej atletyki. Zwieńczeniem sezonu było pierwsze seniorskie mistrzostwo Polski wywalczone w Bydgoszczy. Dzięki bardzo dobrym występom w 2020 roku może realnie myśleć o walce o Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

69. Plebiscyt Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2020 organizowany był przez Echo Dnia, Radio Kielce i TVP3 Kielce. Kibice i kapituła wybrali dziesięciu najpopularniejszych sportowców i trzech trenerów. Przyznane zostały również tytuły komplementarne: Drużyna Roku, Zasłużony dla Świętokrzyskiego Sportu, Ambasador Regionu, Sportowiec Niepełnosprawny Roku oraz Nadzieja Świętokrzyskiego Sportu. Tym ostatnim tytułem wyróżniona został trójka utalentowanych, perspektywicznych zawodników w wieku do 18 lat.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 nie odbyła się w tym roku tradycyjna gala finałowa. Wszyscy laureaci otrzymali jednak statuetki i dyplomy. Wręczali je wiceminister sportu Anna Krupka, prezes Radia Kielce Janusz Knap, redaktor naczelny Echa Dnia Stanisław Wróbel i dyrektor TVP3 Kielce Przemysław Prydygier.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Andreas Wolff najpopularniejszym sportowcem województwa świętokrzyskiego w 2020 roku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Reklama