Każdy może pomóc. Caritas szuka wolontariuszy

Data publikacji: 21.10.2020 16:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną wznowiła akcję „Nie jesteś sam”. Jej celem jest zminimalizowanie zagrożenia zakażenia koronawirusem, na jakie narażone są osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne. Podobne działania organizacja prowadziła na początku pandemii.

Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas informuje, że w związku z ponownym uruchomieniem akcji potrzebni są wolontariusze, którzy osobom starszym będą pomagać w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków w aptece, czy w załatwieniu spraw urzędowych.

- Zwracamy się z prośbą do osób, które mogłyby podjąć taki wolontariat na rzecz osób starszych. Powinny to być osoby pełnoletnie, zdrowe, świadome też odpowiedzialności i pewnego ryzyka zakażenia, choć oczywiście staramy się tak tę akcję prowadzić, by to ryzyko ograniczyć do minimum - mówi duchowny.

Jak dodał ksiądz Krzysztof Banasik o wsparcie mogą ubiegać się osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne, które nie mają wokół siebie kogoś, kto mógłby im pomóc.

Chętni, którzy chcieliby zostać wolontariuszami mogą pisać pod adresem wolontariat.kielce@caritas.pl lub dzwonić pod numer telefonu 664 031 039.

Reklama