Każdy może umieścić swoją modlitwę w kapsule czasu

Data publikacji: 14.10.2021 13:06
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Święty Krzyż. Klasztor

Święty Krzyż. Klasztor
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na Świętym Krzyżu zostanie zakopana kapsuła z intencjami modlitwy mieszkańców z całego regionu. Będzie umieszczona pod krzyżem morowym, który zostanie ustawiony po prawej stronie głównego wejścia do klasztoru, 24 października - zapowiada inicjator wydarzenia, wojewoda Zbigniew Koniusz.

- Wszyscy, którzy mają takie intencje, czy to prośby, czy podziękowania, mogą je spisać i wysłać na Święty Krzyż. Wysyłając tekst takiej modlitwy, mamy gwarancję, że zostanie ona umieszczona w kapsule czasu. Wielkość kapsuły będzie uzależniona od tego, ile wpłynie modlitw. Umieścimy to pod krzyżem morowym jako pamiątkę obecnych czasów - wyjaśnia wojewoda. 

Intencje należy wysyłać na adres: Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, ul. Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia, z dopiskiem: "Niesiemy Krzyż na Święty Krzyż". Jest na to czas do 24 października. Jak informowaliśmy, tego dnia przy murze po południowej stronie klasztoru zostanie ustawiony 6-metrowy krzyż z podwójnym ramieniem, czyli karawaka. Pod nim umieszczona zostanie kapsuła. 

Jak informuje wojewoda, jest to jego prywatna inicjatywa, a pieniądze na wykonanie krzyża zostały pozyskane od sponsorów. Zbigniew Koniusz w rozmowie z Radiem Kielce dodał, że krzyż ma pokazać, że jest coś więcej niż tylko ludzkie staranie się o nasze dobro i zdrowie.

- To wyraz naszego przywiązania do tradycji, naszej wrażliwości, tego jakim jesteśmy społeczeństwem, a przynajmniej deklaratywnie jesteśmy społeczeństwem chrześcijańskim - dodaje. 

Inicjatywę wsparli biskup kielecki Jan Piotrowski oraz biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Powstaje ona we współpracy z superiorem ojców oblatów na Świętym Krzyżu - Marianem Puchałą

Reklama