Kazimierski magistrat zamknięty z powodu koronawirusa

Data publikacji: 30.06.2020 15:36
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kazimierza Wielka. Biuro podawcze w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierza Wielka

Kazimierza Wielka. Biuro podawcze w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierza Wielka
Fot. Adam Bodzioch/facebook

Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej został zamknięty do odwołania. Jeden z pracowników jest zakażony koronawirusem.

Jak informuje Łukasz Maderak – zastępca burmistrza, obecnie od pracowników pobierane są próbki do badań na obecność patogenu. 10 osób z najbliższego otoczenia zarażonego pracownika decyzją sanepidu zostało skierowanych na kwarantannę.

- Przyjechali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Kielc, którzy pobierają od 53 osób próbki na obecność COVID-19. Natomiast 20 pracownikom zostały pobrane próbki w miejscowym szpitalu powiatowym. Po 48 godzinach poznamy wynik testów - dodaje.

Łukasz Maderak zaznacza, że sytuacja jest pod kontrolą. Wdrażane są odpowiednie procedury, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz klientów urzędu są dla nich najważniejsze.

- Pobieramy próbki, bo chcemy mieć pewność, że jesteśmy zdrowi. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Nie piętnujmy tych osób - zaznacza.

Zastępca burmistrza apeluje i zachęca mieszkańców, by w związku z zagrożeniem koronawirusem  do urzędu przychodzili tylko w pilnych sprawach.

adv adv
Wiadomości
Reklama