Kazimierski Rynek zyskuje nowy wygląd

Data publikacji: 23.09.2021 15:50
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.09.2021. Kazimierza Wielka. Rewitalizacja Rynku w Kazimierzy Wielkiej

23.09.2021. Kazimierza Wielka. Rewitalizacja Rynku w Kazimierzy Wielkiej
Fot. Marta Gajda-Kruk / Radio Kielce

Przebudowa kazimierskiego Rynku zbliża się do końca. Mieszkańcy miasta mogą już podziwiać wodne pokazy 49-dyszowej, podświetlanej fontanny. Cała inwestycja jest zaawansowana w 95 proc. Plac jest już wyłożony kostką brukową i płytami granitowymi, zamontowana została też nowoczesna, samoczyszcząca się toaleta - informuje zastępca burmistrza Łukasz Maderak.

- Oprócz tego mamy nowe ławki, w tym dwie nowoczesne, fotowoltaiczne oraz nowoczesny inteligentny przystanek. W obu miejscach można naładować telefon, zarówno za pomocą ładowarki jak i bezprzewodowo. Będzie też darmowy Internet - mówi.

Inwestycja zakłada także montaż stojaków rowerowych oraz instalację monitoringu. Powstał plac, na którym będzie można organizować różnego rodzaju imprezy.

- W czwartek, 23 września rozpoczęło się sadzenie drzew i zieleni. Mamy już klony, trawy ozdobne - dodaje.

Władze gminy planują od listopada wprowadzić strefę płatnego parkowania. Już dziś wiadomo, że przez pierwszą godzinę będzie można parkować za darmo. Decyzję o tym ile trzeba będzie zapłacić za kolejne godziny postoju radni podejmą podczas październikowej sesji.

Rewitalizacja Rynku miała się zakończyć pod koniec sierpnia. Jest jednak „poślizg”. Dlatego też zakończenie inwestycji przesunięto na połowę października tego roku. Remont rynku pochłonie ponad 3,5 mln zł.

Reklama