Kibice wracają na stadiony piłkarskie i żużlowe

Data publikacji: 12.06.2020 15:57
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Powrót kibiców na piłkarskie i żużlowe stadiony będzie możliwy na razie przy wypełnieniu trybun maksymalnie w 25 procentach – potwierdzono w piątek. Stosowne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie, która była szeroko zapowiedziana już wcześniej, opublikowano w Dzienniku Ustaw.

O tym, że od 19 czerwca będzie możliwy powrót kibiców na trybuny, po przerwie spowodowanej koronawirusem, mówił 29 maja premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej z udziałem m.in. prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. W piątek opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów m.in. w kwestii powrotu kibiców, na razie przy wypełnieniu nie więcej niż 25 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności".

Są jednak konkretne wytyczne dla organizatorów. W Dzienniku Ustaw czytamy: publiczności może być udostępnione co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie". Jeśli na stadionie nie będzie wyznaczonych konkretnych miejsc, będzie obowiązywała zasada zachowania dwumetrowego dystansu między poszczególnymi osobami, które na terenie obiektu będą musiały poruszać się w maseczkach. Ważne zmiany zaszły także w kwestii sprzedaży biletów. Nie będzie można kupić ich w kasach. Wejściówki będzie można nabyć wyłącznie drogą internetową.

Kilka dni wcześniej sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, mówiąc o warunkach powrotu kibiców na stadiony piłkarskie, przyznał, że federacja dokładnie monitoruje sytuację w kraju związaną z pandemią.

- Widzimy, że w niektórych regionach kraju może być problem, żeby to rozporządzenie weszło w życie już od 19 czerwca. Wydaje mi się więc, że finalne wdrożenie tego planu będzie bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o województwa i będzie zależało również od władz lokalnych. Bezpieczeństwo jest najważniejsze - powiedział Maciej Sawicki.

Reklama